Raketové útoky v severní Sýrii si vyžádaly dva zraněné, byly mířené na cisterny s palivem

Raketové útoky na cisterny s palivem nedaleko turecké hranice v severní Sýrii si vyžádaly dva zraněné. S odkazem na místní záchranáře a turecké ministerstvo obrany o tom napsala agentura Reuters. Terčem nedělních útoků byly cisterny s palivem zaparkované u ropných rafinérií mezi Džarábulem a nedalekým městem Al-Báb. Stejná oblast přitom čelila podobnému útoku v únoru.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před deseti dny při raketovém útoku ve stejné oblasti zemřel člověk a dalších jedenáct lidí bylo zraněno | Foto: White helmets | Zdroj: Twitter

Nejnovější bojová akce si podle místních záchranářů vyžádala dva zraněné. Podle tureckého ministerstva obrany byly rakety odpáleny z vojenské základny v provincii Halab (Aleppo), kterou kontroluje vláda syrského prezidenta Bašára Asada.

„Cílili na civilní obydlenou oblast a parkoviště cisteren,“ uvedlo ministerstvo s tím, že si útok vyžádal „civilní oběti“.

Před deseti dny při raketovém útoku ve stejné oblasti zemřel člověk a dalších jedenáct lidí bylo zraněno. Uvedla to turecká státní média a zdroj z Tureckem podporované frakce, která region ovládá.

Turecko v syrském konfliktu podpořilo bojovníky, kteří usilují o Asadovo svržení. Syrská vládní vojska však s pomocí Ruska a Íránu tyto povstalce zahnala na malé území na severozápadě Sýrie a do dalších Tureckem kontrolovaných oblastí v pohraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme