Raketové útoky v severní Sýrii si vyžádaly dva zraněné, byly mířené na cisterny s palivem

Raketové útoky na cisterny s palivem nedaleko turecké hranice v severní Sýrii si vyžádaly dva zraněné. S odkazem na místní záchranáře a turecké ministerstvo obrany o tom napsala agentura Reuters. Terčem nedělních útoků byly cisterny s palivem zaparkované u ropných rafinérií mezi Džarábulem a nedalekým městem Al-Báb. Stejná oblast přitom čelila podobnému útoku v únoru.

Damašek Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár na severu Sýrie po raketových útocích na cisterny s palivem z 14. března 2021

Před deseti dny při raketovém útoku ve stejné oblasti zemřel člověk a dalších jedenáct lidí bylo zraněno | Foto: White helmets | Zdroj: Twitter

Nejnovější bojová akce si podle místních záchranářů vyžádala dva zraněné. Podle tureckého ministerstva obrany byly rakety odpáleny z vojenské základny v provincii Halab (Aleppo), kterou kontroluje vláda syrského prezidenta Bašára Asada.

„Cílili na civilní obydlenou oblast a parkoviště cisteren,“ uvedlo ministerstvo s tím, že si útok vyžádal „civilní oběti“.

Před deseti dny při raketovém útoku ve stejné oblasti zemřel člověk a dalších jedenáct lidí bylo zraněno. Uvedla to turecká státní média a zdroj z Tureckem podporované frakce, která region ovládá.

Turecko v syrském konfliktu podpořilo bojovníky, kteří usilují o Asadovo svržení. Syrská vládní vojska však s pomocí Ruska a Íránu tyto povstalce zahnala na malé území na severozápadě Sýrie a do dalších Tureckem kontrolovaných oblastí v pohraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme