Rakouská policie objevila v malé dodávce 24 uprchlíků. Hrozilo jim udušení

Rakouská policie v úterý večer osvobodila ve Vídni z nákladního vozu se svařenými dveřmi 24 mladých Afghánců. Kdyby je policisté nenašli včas, hrozilo jim udušení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běženci, migranti, uprchlíci

Běženci, migranti, uprchlíci | Zdroj: Reuters

Vůz, který policisté zastavili přímo ve Vídni, údajně přijel do země z Maďarska. Třicetiletý rumunský řidič se snažil policejní hlídce uprchnout a schoval se v montážním domku, kde ho ale vystopoval policejní pes.

Postranní dveře malé dodávky byly údajně zavařeny zevnitř. Na zadních dveřích byla z venku připevněna závora se zámkem. Všechna okénka vozu byla zamřížovaná.

Dovnitř se tak podle strážníků nemohl dostat čerstvý vzduch a převážení migranti neměli šanci se bez pomoci dostat ven. Afghánci ve věku 16 až 20 let prý byli v akutním ohrožení života.

Právě udušení v chladírenském voze bylo pravděpodobnou příčinou smrti 71 migrantů, jejichž těla rakouská policie objevila minulý čtvrtek. V souvislosti s tímto případem už maďarská a bulharská policie zadržely sedm údajných převáděčů.

Záchyty podobně velkých skupin uprchlíků v nákladních autech hlásí rakouská policie už delší dobu. Odstrašující účinek nových kontrol prý ale funguje, třeba policie v Horním Rakousku navzdory většímu počtu kontrol zachytává v posledních dnech stále méně pašovaných uprchlíků.

ČTK, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme