Rakouská policie zastřelila mladíka při krádeži v supermarketu

V Rakousku vzbudil značný rozruch případ střetu policistů se dvěma mladíky, kteří se v dolnorakouské Kremži vloupali do supermarketu. Policisté jednoho z nich zastřelili a druhého těžce zranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Při vloupání do místního supermarketu střelil jeden z policistů čtrnáctiletého chlapce do hrudníku. Jeho o dva roky staršího komplice další střelou těžce zranil. První z chlapců po převozu do nemocnice zemřel.

Proč policisté stříleli, zatím není jasné. Podle některých informací se měli cítit ohroženi, když v naprosté tmě mezi regály na lupiče narazili. Mladíci ale přitom u sebe neměli žádnou zbraň a podle prvních informací to ani nevypadá na to, že by policisty napadli nebo jinak ohrožovali.

Přesná fakta nejsou dosud známá. Policisté jsou v šoku a údajně nejsou schopni vypovídat. Celý případ, který vyvolal značný rozruch u veřejnosti i v médiích, se dále vyšetřuje.

Marie Woodhamsová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme