Rakouská strana eviduje střety na hranicích

Dolnorakouské bezpečnostní ředitelství údajně zaznamenalo tři incidenty, které vyvolali odpůrci blokád na rakousko-české hranici. Informovala o tom rakouská agentura APA. Včera večer chtěl na hraničním přechodu Grametten-Nová Bystřice 66letý rakouský důchodce zabránit 40letému českému řidiči v cestě. Byl však zachycen jeho autem a jeho zranění musela být ambulantně ošetřena v nemocnici v Gmündu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes ráno následoval další incident u hraničního přechodu Mitterelzbach-Hnanice na hranici s jižní Moravou, kde podle agentury APA český řidič přejel nohu 46letému aktivistovi „Waldviertlerské nadstranické platformy Stop Temelín“. Aktivista utrpěl zhmožděniny a výron, které musely být ambulantně ošetřeny.

Bez lékaře se to podle rakouské strany neobešlo ani na hraničním přechodu Fratres - Slavonice, kde dnes ráno údajně došlo k fyzickému střetu mezi aktivisty shromáždění „Stop Temelín“ a jedním českým cestujícím, který cestoval do Dolních Rakous na Waldviertlerskou rallye. Jedna aktivistka přitom byla zraněna.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme