Rakouská strana eviduje střety na hranicích

Dolnorakouské bezpečnostní ředitelství údajně zaznamenalo tři incidenty, které vyvolali odpůrci blokád na rakousko-české hranici. Informovala o tom rakouská agentura APA. Včera večer chtěl na hraničním přechodu Grametten-Nová Bystřice 66letý rakouský důchodce zabránit 40letému českému řidiči v cestě. Byl však zachycen jeho autem a jeho zranění musela být ambulantně ošetřena v nemocnici v Gmündu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes ráno následoval další incident u hraničního přechodu Mitterelzbach-Hnanice na hranici s jižní Moravou, kde podle agentury APA český řidič přejel nohu 46letému aktivistovi „Waldviertlerské nadstranické platformy Stop Temelín“. Aktivista utrpěl zhmožděniny a výron, které musely být ambulantně ošetřeny.

Bez lékaře se to podle rakouské strany neobešlo ani na hraničním přechodu Fratres - Slavonice, kde dnes ráno údajně došlo k fyzickému střetu mezi aktivisty shromáždění „Stop Temelín“ a jedním českým cestujícím, který cestoval do Dolních Rakous na Waldviertlerskou rallye. Jedna aktivistka přitom byla zraněna.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme