Rakouská vláda chce další dokumenty ohledně Temelína

Rakouský kancléř Wolfgang Schüssel prohlásil, že dokumentace o vlivech jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí, předložená českou stranou, nesplnila očekávání. V rozhovoru pro sobotní vydání listu Volksblatt, citovaném agenturou APA, kancléř řekl, že rakouská vláda proto zaslala do Prahy diplomatickou nótu, ve které uvádí své požadavky na doplnění zveřejněné dokumentace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak ale Českému rozhlasu potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil, nejedná se v žádném případě o nótu. Jde podle něho pouze o písemné potvrzení předchozí ústní domluvy, která reaguje na dohodu z Melku. Rakouská strana pouze poukazuje na nutnost rychlého předložení překladů všech podkladových materiálů, které slouží jako důkazní materiál pro vyhodnocení dopadu na životní prostředí Jaderné elektrárny Temelín. Tyto podklady už byly do angličtiny přeloženy - Rakušané i ostatní členové komise je budou mít k dispozici.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme