Rakousko zváží otevření hranic pro německé turisty, mohli by tam tak strávit letní dovolenou

Rakouská vláda je v zásadě připravena zvážit otevření hranic pro Němce, kteří vyrazí na letní dovolenou. Vyplývá to podle agentury DPA z pondělního prohlášení rakouské ministryně hospodářství Margarete Schramböckové.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí turisté by možná mohli v létě trávit dovolenou v Rakousku, například v Alpách. (Ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Postup rakouské vlády bude záviset na vývoji šíření koronaviru v Rakousku i Německu. „Určitě se o tom bude jednat,“ uvedla Schramböcková. Rakouská ministryně cestovního ruchu Elisabeth Köstingerová již dříve upozornila, že existuje možnost bilaterálních dohod, pokud budou země jako Německo na dobré cestě k potlačení šíření koronaviru.

Německé automobilky obnovují výrobu, chybí jim součástky ze zahraničí. Škodovka začne fungovat za týden

Číst článek

Němci jsou v Rakousku nejdůležitější skupinou turistů. Odborníci předpokládají, že až dvě třetiny rakouských poskytovatelů ubytování by se nedokázaly s výpadkem německých turistů vypořádat, píše DPA.

Například Česká republika nyní podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha vede jednání o možných cestách českých turistů s Chorvatskem a se Slovenskem. „Bude záležet, a myslím, že ostatní státy k tomu přistupují stejně, na aktuální epidemiologické situaci,“ uvedl o víkendu ministr. Neomezené cestování jako v době před pandemií koronaviru podle něj ale není otázka tohoto léta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme