Rakouské dálnice jsou už zase sjízdné

Přívalové deště a prudké bouřky způsobily dopravní problémy v Tyrolsku a částečně i v Německu. Po večerních lijácích v Innsbrucku a okolí byla téměř neprůjezdná brennerská a inntalská dálnice, kde místy stálo až třicet centimetrů vody. Zavření mnoha dalších komunikací si zase vynutily nánosy bahna. V těchto chvílích už jsou dálnice sjízdné, jen některé menší komunikace čekají na odstranění popadaných větví a stromů. Bouřky postihly i německou zemi Porýní-Falc, kde byli v prudkém větru a přívalovém deště zraněni tři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

Po silných nočních bouřkách a následných záplavách se situace v Tyrolsku zklidnila. Všechny hlavní dopravní tepny jsou sjízdné. Zmizela už dokonce i metrová vrstva vody, která v noci stála na inntalské dálnici v okolí Innsbrucku. V obou směrech musely být na několik hodin uzavřeny všechny dopravní pruhy. Dvě uvízlá osobní auta ze Švýcarska vyprošťovali z vody hasiči, kteří až do ranních hodin odčerpávali vodu ze zatopené dálnice. Plné ruce práce mají i se stovkami zaplavených sklepů. Teď jsou už všechny dálniční úseky sjízdné, pouze některé malé vozovky musí zůstat zatím uzavřeny, než se je podaří očistit a odstranit popadané stromy a větve.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme