Rakouské dálnice opět zabíjely, obětí je Čech

Série hromadných nehod na rakouských dálnicích nekončí. Čtyřiadvacet hodin po masové srážce, při které našlo na dálnici smrt sedm lidí, zahynul na Taurenské dálnici řidič českého kamionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda na rakouské dálnici | Zdroj: ČTK

Neštěstí se stalo dnes ráno na Taurenské dálnici A10 a vyžádalo si jeden lidský život a mnohá zranění. U obce Rennweg v Korutanech najelo nákladní auto na jiný český kamion, odstavený krátce před Katschbergským tunelem. Podle tamní televize ORF srážku nepřežil Čech, řidič prvního vozidla.

Do hodiny došlo na stejném místě k dalším nehodám. Zaklínilo se do sebe několik aut včetně osobních. Dálnice A10 ve směru od jihu na Salcburk zůstává zatím v oblasti Katschbergského tunelu uzavřena a objížďka pro osobní vozy je vedena silnicí před Katschbergský průsmyk. Kamiony musí objíždět větším obloukem přes oblast Felbertauern.

A do třetice všeho zlého zastavil na úseku dálnice A2 kvůli poškozené pneumatice řidič kamionu. Když vystoupil aby závadu opravil, srazilo ho další auto a na místě zemřel.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme