Rakouské ministerstvo zahraničí ‚je v kauze Diag Human na naší straně‘

Rakouské ministerstvo zahraničních věcí je na straně České republiky ve sporu s Diag Human, uvedl ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka velvyslanec ČR v Rakousku Jan Koukal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Koukal | Foto: Anna Duchková

„Na naší straně je kromě galerie i rakouské ministerstvo zahraničních věcí, což považuji za velice důležité,“ uvedl Koukal.

„Tam se podařilo vytvořit jakési stanovisko, které by mělo znemožnit zabavit státní majetek, především umělecky hodnotné věci, které jsou součástí kulturního dědictví,“ dodal Koukal.

Problémem je podle Koukala fakt, že soudkyně velice rychle rozhodla a svolila s exekucí ještě dříve, než byl rozsudek doručen české straně. „Ještě v pátek to na české straně oficiálně nebylo,“ uvedl Koukal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý rozhovor s velvylasnece Janem Koukalem k Diag Human na ČRo Dvojka

Koukal v pátek přijel do České republiky, aby se poradil s právníky, jaké kroky se „budou konat“.

Soud ve Vídni vydal koncem května na majetek českého státu exekuční rozhodnutí. Firma na zpracování krevní plazmy Diag Human, která vede letitý arbitrážní spor s Českou republikou, navrhla exekucí zabavit obrazy malířů Emila Filly a Vincence Beneše a bronzovou plastiku sochaře Otto Gutfreunda.

Hrozí také exekuce Českého centra v Paříži.

ČRo 2 Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme