Rakouské politické strany se budou radit o Temelínu

V podvečer se ve Vídni uskuteční další summit představitelů rakouských parlamentních stran věnovaný jihočeské jaderné elektrárně. Jak poznamenává tamní zpravodajka Radiožurnálu Marie Woodhamsová, všechny čtyři strany - vládní lidovci a Svobodní, stejně jako opoziční sociální demokraté a Zelení - jsou jednotny pouze v názoru, že při jednáních o vstupu České republiky do Evropské unie ještě nesmí být uzavřena energetická kapitola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Představy o tom, jak by se dalo zabránit spuštění temelínské elektrárny, však jednotlivé strany mají rozdílné. Lidovci jsou pro další vyjednávání s českou stranou, sociální demokraté preferují, aby tento problém byl řešen na úrovni Evropské unie. Zelení pak navrhují vyčkat na parlamentní volby v Česku, které by mohly přinést "lepší politickou konstelaci". Haiderovi Svobodní zůstávají se svým antitemelínským referendem a hrozbami použitím práva veta na rakouské politické scéně osamoceni.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme