Rakouské politické strany se budou radit o Temelínu

V podvečer se ve Vídni uskuteční další summit představitelů rakouských parlamentních stran věnovaný jihočeské jaderné elektrárně. Jak poznamenává tamní zpravodajka Radiožurnálu Marie Woodhamsová, všechny čtyři strany - vládní lidovci a Svobodní, stejně jako opoziční sociální demokraté a Zelení - jsou jednotny pouze v názoru, že při jednáních o vstupu České republiky do Evropské unie ještě nesmí být uzavřena energetická kapitola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Představy o tom, jak by se dalo zabránit spuštění temelínské elektrárny, však jednotlivé strany mají rozdílné. Lidovci jsou pro další vyjednávání s českou stranou, sociální demokraté preferují, aby tento problém byl řešen na úrovni Evropské unie. Zelení pak navrhují vyčkat na parlamentní volby v Česku, které by mohly přinést "lepší politickou konstelaci". Haiderovi Svobodní zůstávají se svým antitemelínským referendem a hrozbami použitím práva veta na rakouské politické scéně osamoceni.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme