Rakouské protesty neutuchají!

Na třech rakouských silničních přechodech do jižních Čech dnes pokračovaly protitemelínské blokády, které mají podle organizátorů trvat aspoň do pondělka příštího týdne. Po aktivaci jaderné elektrárny neutuchají ani důrazné protesty vrcholných rakouských politiků, k nimž se umírněně připojili i činitelé v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouský kancléř Wolfgang Schüssel za dnešní návštěvy Bratislavy přisoudil vinu za vyhrocení česko-rakouských vztahů kvůli Temelínu neochotě české vlády jednat s Vídní. "Největší starosti budí dojem, že my něco blokujeme, ale je tomu právě naopak," prohlásil kancléř v narážce na rakouskou hrozbu, že zablokuje projednávání kapitoly "energetika" v rozhovorech ČR o vstupu do Evropské unie.

Josef Pühringer z Hornorakouské iniciativy proti atomovému nebezpečí oznámil, že dosavadní blokáda přechodů Dolní Dvořiště, Studánky a Přední Výtoň bude pokračovat do pondělního poledne. Některé kamióny stojí u Dolního Dvořiště kvůli blokádě dokonce už od čtvrtka. Hlavním problémem je přitom nedostatečné hygienické zázemí pro řidiče. Podle nejnovější zprávy agentury APA blokovali aktivisté odpoledne také přechod České Velenice. Ve středu se chystají mezi 15:00 až 22:00 zatarasit přechody Nové Hrady, České Velenice, Halámky a Nová Bystřice.

České ministerstvo zahraničí v tuto chvíli nechystá žádný důraznější krok proti postupu rakouských úřadů, které dál umožňují blokovat část hranic. Ministerstvo přitom v minulosti vyjádřilo nad postupem Vídně nespokojenost, vyzvalo Rakousko ke změně chování a k zajištění průchodnosti hranic.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme