V rakouských Alpách zemřel český turista, šlo o nehodu, myslí si policie. Pátrala s pomocí dronů i psů

Český turista, po kterém záchranáři od pátku pátrali v okolí rakouského masivu Ötscher, je mrtvý. S odkazem na prohlášení záchranářů a policie o tom v sobotu informovala rakouská média. Policie nejprve uvedla, že se podařilo turistu nalézt, o jeho zdravotním stavu se ale bezprostředně nezmínila.

Lackenhof (Rakousko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovec Pitztal v rakouských Alpách

V rakouských horách zemřel český turista, po kterém se pátralo od pátku (ilustrační foto) | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Policie se domnívá, že turista zemřel kvůli nehodě. Rozhlasová stanice ORF Radio Niederösterreich na svých internetových stránkách uvedla, že muž v pátek se dvěma dalšími osobami vystoupil na vrchol Ötscheru, při sestupu se však skupina rozdělila a ostatní dva turisté ztratili s pohřešovaným kontakt.

Horská služba obdržela zprávu v pátek kolem 18.00 SEČ. Do pátrání se kromě desítek záchranářů, několika policistů a psů zapojily rovněž vrtulníky a policejní drony.

Kolem páteční půlnoci bylo pátrání pozastaveno a obnoveno bylo v sobotu v časných ranních hodinách, píše ORF Radio Niederösterreich.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme