V Rakousku odsoudili muže, který podporoval atentátníka z Vídně. Sháněl mu peníze i posílal zprávy

Soud v Rakousku v úterý poslal na 22 měsíců do vězení islamistu, který podle prokuratury podporoval vídeňského atentátníka, jenž loni zastřelil ve Vídni čtyři lidi, a dalšího přívržence teroristické organizace Islámský stát, v jejich cestě do Sýrie. V úterý o tom informovala agentura APA.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru Vídně bylo v pondělí postřeleno několik lidí

V centru Vídně bylo v pondělí postřeleno několik lidí | Zdroj: Reuters Connect

Atentátníka Kujtima Fejzulaie loni 2. listopadu zastřelila policie poté, co v centru Vídně několika střelnými zbraněmi zabil čtyři lidi a mnoho dalších zranil.

Teroristický útok ve Vídni má čtyři oběti, 22 lidí je zraněných. Útočníka při zásahu zastřelila policie

Číst článek

Na podzim roku 2018 se spolu se svým druhem vypravil do Sýrie, aby zde bojoval v řadách Islámského státu. Ještě v Turecku byli ale zadrženi a posláni zpět do Rakouska.

Soud konstatoval, že třicetiletý odsouzený posílal společníkovi pozdějšího atentátníka povzbuzující zprávy, které měly dvojici islamistů dodat odvahu. V Rakousku také pomáhal shromažďovat peníze pro pozůstalé padlých bojovníků Islámského státu.

Student herectví, který podle APA vystupoval ve dvou vídeňských divadlech, vinu odmítá a tvrdí, že s atentátníkem nebyl v přímém kontaktu.

Svého známého chtěl údajně od cesty do Sýrie naopak odradit. Výzvy ke sbírce na vdovy a sirotky po padlých bojovnících činil podle svých slov bez velkého přemýšlení proto, aby pomáhal potřebným.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme