Rakousko bude dál zkoumat Temelín

Rakousko bude pokračovat ve zkoumání bezpečnosti Temelína na základě procesu z Melku. Tento proces ale podle Vídně zdaleka nekončí. Analýzy o Temelínu budou dokončeny nejdříve na podzim. Prohlásil to dnes v Bruselu rakouský ministr životního prostředí Vilhelm Molterer po jednání s komisařem Güntrem Verheugenem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouský ministr řekl, že zkoumání bezpečnosti Temelína pod patronátem Evropské komise je jedinou cestou, jak zjistit, zda je možné uvést Temelín do plného provozu. Molterer po jednání s Verheugenem připomněl, že Česká republika v Melku souhlasila s tím, že pokud by konečná zpráva Evropské komise o Temelínu byla negativní, neuvede tuto elektrárnu do provozu. "

Základní východisko z Melku stále platí," řekl Molterer a dodal, že to by si měli uvědomit všichni rakouští politici. Wilhelm Molterer tak narážel na víkendové výroky představitelů strany Svobodných, že pokud česká vláda uvede Temelín do provozu, mělo by Rakousko zablokovat vstup České republiky do Evropské unie. Rakouský ministr upozornil, že podobné názory jsou emocionální a neuvážené, protože Česká republika má právo si vybrat, jakou energii bude využívat.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme