Povinná registrace a jednou týdně PCR test. Rakousko pendlerům ruší výjimky, hraniční kontroly zůstanou

Pendleři dojíždějící kvůli zaměstnání do Rakouska budou mít napříště stejně jako ostatní přijíždějící povinnost se registrovat a rovněž budou muset předkládat jednou za týden negativní PCR test na koronavirus. Na tiskové konferenci to v úterý podle agentury APA řekl rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

Praha/Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zůstávají kontroly na hranicích se sousedními státy včetně Česka (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Vídeň už v pondělí ohlásila postupné rozvolňování opatření proti šíření koronaviru, ale zároveň předeslala, že se zpřísní režim na hranicích.

V Rakousku se od příštího týdne uvolní koronavirová opatření. Otevřou se obchody, muzea nebo školy

Číst článek

I pendleři se podle Nehammera budou muset před příjezdem do Rakouska registrovat a musí se jednou za týdnem prokázat negativním PCR testem. Zavedení testovací povinnosti pro pendlery není překvapením, původně měla platit už od pondělí.

Rakouská vláda ale zavedení opatření potvrdila až v úterý. Na pendlery cestující do Rakouska se bude testovací a registrační povinnost vztahovat poprvé.

Důvod? Počty nakažených

Nehammer také uvedl, že zůstávají kontroly na hranicích se sousedními státy včetně České republiky. Ministr v té souvislosti poukázal na to, že právě Česká republika má stále vysoké počty nově infikovaných. Pokračovat budou také kontroly na hranicích se Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem.

Podrobnosti ohledně provádění hraničních kontrol mají být uvedeny v nařízení, na němž nyní podle Nehammera pracuje ministerstvo zdravotnictví.

Rakouská vláda zároveň zpřísnila podmínky cestování do země. Například z povinné desetidenní karantény po příjezdu do Rakouska se už lidé nebudou moci vyvázat novým negativním PCR testem. Dosud to bylo možné po pěti dnech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme