Rakousko i Indii opět sužují povodně

Rakouské Štýrsko znovu ohrožuje velká voda. Silné lijáky způsobily nové sesuvy půdy, bahna i záplavy. Zatímco se v západním Rakousku situace normalizuje a Tyrolsko je dostupné pomocí vzdušných mostů, způsobily prudké srážky ve Štýrsku nové záplavy. Mezi nejvíce postižené oblasti patří Murau a Judenburg, v obci Weisskirschen je na náměstí opět půl metru vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně v Rakousku | Zdroj: ČTK

Kmeny stromů byly shrnuty, a proto mnohé části silnice uzavřeny a jeden most kompletně zničen. Jeden řidič auta byl lavinou bahna uzavřen, nakonec se mu ale podařilo dostat se do bezpečí. Postiženy jsou oblasti Murau a Judenburg, kde došlo k sesouvání půdy. Zaplavená je obec Weisskirchen a její okolí. Hlavní náměstí stálo půl metru pod vodou. Jelikož požárníci přibývání vody z hor pečlivě sledovali, podařilo se jim zavčas vyhlásit poplach a obyvatelé obce mohli být hodinu předtím varováni.

Prudké srážky a záplavy z počátku týdne si v Rakousku především na západu země vyžádaly čtyři oběti na životech a způsobily značné hmotné škody. Jen na obnovu poškozených státních silnic je prý podle prvních odhadů nutno počítat se třiceti miliony eur.

Záplavy hlásí také Indie. Podle agentury Reuters se zde utopilo nejméně čtyřiadvacet lidí. Po prudkých deštích se rozvodnily dvě místní řeky na severu země, které zaplavily sedm set padesát vesnic, dalších padesát voda odřízla od okolí. Kvůli silným monzunovým dešťům zemřelo letos v Indii už více než tisíc lidí.

Markéta Pešková, Jitka Woodhams Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme