Rakousko je sídlem rasismu, ohradil se turecký ministr proti kritice od kancléře Kerna

Diplomatická roztržka mezi Vídní a Ankarou se stupňuje. Turecký ministr zahraničí označil poslední výroky rakouské kancléře za ohavné. Christian Kern vyzval k ukončení přístupových rozhovorů mezi Ankarou a Evropskou unií. Mezi důvody uvedl nedostatečnou úroveň tamní demokracie a hospodářství i rozsáhlé čistky po nezdařeném vojenském převratu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu se ohradil proti kritice (archivní foto) | Foto: Reuters

„Rakouský kancléř by se měl nejdřív podívat na svou vlastní zemi. Rasismus je nepřítelem lidských práv a hodnot a Rakousko je v současnosti hlavním sídlem radikálního rasismu,“ prohlásil šéf turecké diplomacie Mevlüt Çavuşoglu v rozhovoru pro televizi TGRT Haber.

Rakouský kancléř Christian Kern chce o ukončení přístupových rozhovorů mluvit s dalšími evropskými lídry na příštím unijním summitu.

Napětí mezi Ankarou a Vídní trvá už od července, kdy si rakouská vláda předvolala tureckého velvyslance kvůli vídeňským protestům na podporu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru