Rakousko zpřísňuje opatření proti koronaviru. Denně eviduje přes stovku nových případů

Rakouská vláda znovu zavádí některá protikoronavirová opatření. Do nutné výbavy třeba při nakupování tak teď bude v Rakousku znova patřit rouška. A zpřísní se i pravidla na hranicích. Irsko oproti tomu zmírňuje pravidla pro vstup do země. A ve Španělsku opět narůstá počet nakažených.

Vídn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívka s maskou v Londýně

Do nutné výbavy třeba při nakupování tak teď bude v Rakousku znova patřit rouška (ilustrační foto). | Foto: CRH/RAC | Zdroj: Reuters

Zatímco v květnu a v červnu v Rakousku denně přibývalo méně než pět desítek infikovaných, což vedlo i k rozvolnění opatření, teď už tři týdny úřady každý den evidují víc než sto nových případů nákazy.

Počet nakažených koronavirem přesáhl 14 milionů. Milion nových případů přibyl za čtyři dny

Číst článek

Od pátku tak lidé v Rakousku budou muset opět nosit roušky nejenom ve veřejné dopravě a v nemocnicích, jako doteď, ale znovu i v supermarketech, v bankách nebo na poštách.

Pokud jde o hranice, tak od pátku bude lidem přijíždějícím z Rakouskem stanovených rizikových oblastí povolený vstup do země jen s negativním testem na koronavirus. A ten navíc musí mít certifikaci laboratoří, které Rakousko uznává.

Pravidla zpřísňují například i některé regiony ve Španělsku. V některých úřady evidují podobný počet nových infekcí, jako v začátcích pandemie. A katalánské regionální úřady kvůli tomu třeba znovu zavírají kina, noční kluby i posilovny.

Irsko pak, coby momentálně spíše méně zasažená země, naopak pravidla zmírňuje. Ruší třeba povinnou dvoutýdenní karanténu pro cestující z patnácti evropských zemí, které z hlediska koronavirové nákazy považuje za bezpečné. Česko nebo Velká Británie ale na tomto seznamu nejsou.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme