Rakousko prodloužilo uzávěru do 7. února. Restaurace a hotely ale otevřou nejdřív v březnu

Rakousko prodlouží plošnou uzávěru kvůli šíření koronaviru o dva týdny do 7. února a zpřísní některá stávající pravidla. Oznámila to v neděli vláda. Obchody, služby nebo muzea budou moci otevřít 8. února, pokud klesne sedmidenní průměr nových nakažených na 50 na 100 000 obyvatel. Restaurace a hotely ale budou moci obnovit provoz nejdříve v březnu. Nově má platit povinnost nosit v obchodech, na úřadech a ve veřejné dopravě respirátory typu FFP2.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Máme před sebou ještě dva tři obtížné měsíce,“ řekl na tiskové konferenci rakouský kancléř Sebastian Kurz | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

„Máme před sebou ještě dva tři obtížné měsíce,“ řekl na tiskové konferenci rakouský kancléř Sebastian Kurz. Uvolnit restrikce dříve by podle něj bylo lehkomyslné.

Rakousko prodlouží lockdown o další dva týdny. Vláda se obává nové mutace koronaviru. Uvolňovat se tak začne až po 7. únoru. Restaurace a hotely se do konce února ale zřejmě neotevřou.
@iROZHLAS.cz @Radiožurnál @Český rozhlas Plus

11:44 – 17. 01. 2021

4 31

Původně měla plošná uzávěra platit do 24. ledna, bude ale nejméně o dva týdny delší. Od 25. ledna se navíc zpřísní některá pravidla.

Rakousko obnovilo kontroly na státních hranicích. Menší přechody zůstanou dočasně uzavřené

Číst článek

Bezpečný odstup na veřejnosti má být dva metry namísto dosavadního jednoho metru. V obchodech či v dopravě mají lidé namísto roušek nosit účinnější respirátory FFP2. Lidé s nízkými příjmy dostanou respirátory zdarma.

Školy budou i nadále vyučovat distančně a první žáci se mají do lavic vrátit 8. února, kdy má začít vyučování ve Vídni a Dolních Rakousech. Ve zbytku země se začne ve školách učit o týden později - 15. února.

O skončení restrikcí vláda rozhodne na základě dat o vývoji epidemie. Pro ukončení uzávěry je podle ní potřeba snížit sedmidenní průměr nových případů nákazy na 50 na 100 000 obyvatel, což je zhruba 700 nových případů denně. V současnosti má Rakousko 130 nově nakažených na 100 000 obyvatel.

O otevření restaurací a hotelů se bude rozhodovat teprve v půlce února a v nejlepším případě se otevřou v březnu. I po 8. únoru mají zůstat zavřená i kina, divadla či koncertní sály.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme