Rakousko letos čeká rekordní počet žádostí o azyl. Změní proto ústavu

Rakouská vláda představila nouzový plán na řešení velkého počtu žadatelů o azyl. Letos se jich očekává až 80 tisíc, což by překonalo i uprchlické vlny po událostech v Maďarsku v roce 1956 a v Československu v roce 1968. Kvůli velkému počtu běženců se má dokonce změnit rakouská ústava.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci v táboře Traiskirchen nedaleko Vídně

Uprchlíci v táboře Traiskirchen nedaleko Vídně | Zdroj: Reuters

Větší vesnice také mají počítat s kvótami pro ubytování uprchlíků ve výši jednoho až dvou procent počtu obyvatel obce.

Rakouská vláda chce novými pravidly odlehčit přeplněnému uprchlickému táboru Traiskirchen u Vídně, kde teď žije na 4500 běženců, z toho skoro polovina bez vlastní postele.

Rakouský kancléř Werner Faymann dodal, že vláda bude mít nově možnost dočasně obejít pravomoci starostů, kteří by ubytování uprchlíků na území vesnic chtěli programově bránit.

Cílem je rozmístit uprchlíky rovnoměrně po celém Rakousku. Zatím totiž běžence přijala jen každá pátá obec.

Podmínky v táboře Traiskirchen znepokojily i organizaci Amnesty International, která tam pošle inspekci. Tábor od příštího týdne zároveň přestane přijímat nové běžence.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme