Rakousko na východě sužovala vedra, na západě sníh

Rázné změny počasí komplikují život také u našich jižních sousedů. Rakousko rozdělil včerejšek na dvě části. Zatímco na východě země stále vládlo nesnesitelné horko, na západě začalo babí léto. Silnice na chvíli pokryl dokonce sníh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh ve Finsku od Duke duvinh | Foto: public domain

Babí léto se ale ohlásilo letními bouřemi a krupobitím. Přechodně zasněžené vozovky připomněly zimní tvář krajiny. Extrémní změny počasí zaměstnávaly také záchranáře – jak na horách, tak na jezerech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O počasí v Rakousku informovala zpravodajka Marie Woodhamsová

Na horách teď už svítí slunce a na dálnicích se už nic zvláštního neděje.

Na Dachstein musela být přivolána pomoc horolezcům, které překvapilo špatné počasí. Uvízli na omrzlém a zasněženém povrchu. 30 mužů alpské policie a vysokohorské záchranné služby je přivedlo do bezpečí. Nasazeni byly i dva vrtulníky. Jeden z pilotů poté prohlásil, že horolezce zachránili v poslední minutě. Noc by prý rozhodně nepřežili.

Řidiči by měli v následujících hodinách a dnech sledovat aktuální zprávy o počasích. Ti, kteří se budou pohybovat ve výškách od 1400 až 1500 metrů nad mořem, by měli mít ve výbavě aut i sněhové řetězy.

Marie Woodhamsová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme