Tyrolsko zakáže v zimě průjezd některými vesnicemi městečky u dálnic. Sousední Bavorsko protestuje

Rakouské Tyrolsko se pře s německým Bavorskem o silničních opatřeních na zimní sezónu. Tyrolsko chce i letos v určitých termínech zakázat průjezd vesnicemi a menšími městy, přes které řidiči objíždějí zacpané dálnice.

Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto rakouské policie | Foto: Jürgen Lehmann | Zdroj: GNU Free Documentation License

Tyrolsko tím chce snížit míru znečištění ovzduší a zároveň dát klid tamním obyvatelům. Auta se tam podle nich přesouvají ve velkém. Bavorské úřady to ale kritizují, právě od nich míří do Tyrolska řada lyžařů. Tamní ministr dopravy dokonce vyzval občany, aby radši volili jiné cílové destinace než sousední Rakousko. Žádost chtějí dát projednat Evropské komisi. Tyrolsko už zveřejnilo termíny, kdy se vesnice uzavřou, týká se to především víkendů a svátků.

Úřady Tyrolska tak uzavřou alternativní trasy mimo dálnice, na které turisté často sjížděli, aby se vyhnuli ucpaným rychlostním silnicím. Omezení budou platit od soboty 21. prosince do pondělí 13. dubna 2020 a to vždy v sobotu v čase od 7.00 do 19.00, v neděli a ve svátky v čase od 8.00 do 17.00.

vtk, pan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme