Rakousko odmítá, že by dováželo českou elektřinu

Rakouské ministerstvo hospodářství odmítlo tvrzení ekologické organizace Greenpeace, že do Rakouska možná byl dovezen proud ze zkušebního provozu jihočeské jaderné elektrárny Temelín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Podle platné právní úpravy může být dovážen proud ze třetích zemí pouze s úředním povolením. V současnosti nebyla podána žádná žádost o povolení dovozu proudu z Česka, ostatně takovou žádost by ministerstvo zamítlo,“ praví se v prohlášení ministerstva, které zveřejnila agentura APA. „Tvrzení Greenpeace, že došlo k přímým dovozům elektřiny z Temelína, je nepravdivé,“ dodává dokument.

Mluvčí Greenpeace Franko Petri obvinil ministra hospodářství Martina Bartensteina, že „jeho nedbalostí mohou být nyní elektrická zařízení v Rakousku poháněna proudem z Temelína“. Ministr sice už 13. října oznámil zákaz dovážet jakýkoli proud z Česka, ale fakticky a právně neudělal nic, takže česká elektřina vlastně smí být nadále nerušeně do Rakouska dovážena, míní Greenpeace.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme