Rakousko ohledně Temelína vyčká na novou vládu

S rozhodnutím o dalším postupu proti jihočeské jaderné elektrárně Temelín vyčká rakouská strana do vytvoření nové české vlády. To je výsledek dnešního zasedání zvláštního výboru rakouského parlamentu, který se zabýval výsledky lednového podpisového referenda o Temelínu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín | Foto: Milan Kníže

Šéf poslaneckého klubu Svobodných Peter Westenthaler řekl, že provoz jihočeské elektrárny je hospodářskou a politickou katastrofou. Pro šéfku této strany, vicekancléřku Susanne Riess-Passerovou je vstup Česka do EU neslučitelný s Temelínem. Kromě nacionalistické FPÖ jsou vládní lidovci stejně jako opoziční sociální demokraté a Zelení proti brzdění vstupu naší země do Unie.

Politici, a zejména experti zdůrazňovali často jako důvod pro odstavení elektrárny také její naprostou nerentabilitu. Shoduje se s nimi i pověřenec hornorakouské vlády Radko Pavlovec. "Temelín je jednoznačně projekt, který je ekonomicky zcela mimo realitu, a v podstatě se dá říct, že se jedná o tunelování České republiky jadernou lobby.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme