Rakousko postaví plot na hranicích se Slovinskem. Zatím bez ostnatého drátu

Rakousko dnes oznámilo, že postaví na hranici se Slovinskem 4 kilometry dlouhý plot z drátěného pletiva. Sloužit má k usměrnění přicházejících migrantů. Na hranicích ale zůstane připravený také ostnatý drát. Zábranu tak bude možné v případě potřeby rozšířit během několik desítek hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitnerová | Zdroj: Reuters

Bariéra se může podle rakouské ministryně vnitra Johanny Mikl-Leitnerové rozšířit až na 25 kilometrů. Rozhodující bude počet migrantů, který bude přicházet ze Slovinska.

Pohraniční zábrana vyvolala i spor uvnitř rakouské vlády, část ministrů nechce používat slovo plot a mluví radši o technických opatřeních na hranicích.

Ministr Josef Ostermayer z úřadu rakouského kancléře vysvětlil, že ostnatý drát uschová přímo v kontejnerech na hranicích armáda. Použije ho jen v případě nutnosti rozšířit plot. Po krizové situaci ho prý zase odstraní.

Skupiny uprchlíků na hraničním přechodu Spielfeld by měly nově usměrňovat i různobarevné pásky a velká obrazovka, kde migranti uvidí čas svého odjezdu.

Plot vyroste kolem hraničního přechodu Spielfeld

Trasy migrantů | Foto: Český rozhlas

ČRo, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme