Konec legálního přivýdělku azylantů? Rakouští svobodní jim chtějí zakázat prostituci, aby je chránili

Rakouská pravicově populistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ) chce žadatelům o azyl odebrat možnost vydělávat si pomocí prostituce. Hodlá tím předcházet obchodu s lidmi a sexuálnímu vykořisťování běženců, uvedla v pondělí s odvoláním na vysoce postaveného člena strany agentura APA.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostituce (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Alpská země je v Evropské unii jediná, která provozování nejstaršího řemesla v průběhu azylového řízení připouští. Prostituce je současně jeden z mála způsobů, jak si mohou azylanti legálně vydělávat na živobytí.

‚Je nepředstavitelné, že se mohou stavět nové jaderné reaktory.‘ Rakousko nesouhlasí s dostavbou Dukovan

Číst článek

Kromě sezonních dělnických prací a pomoci při sklizni v omezeném rozsahu smějí uchazeči o azyl po třech měsících od podání žádosti pracovat pouze jako osoby samostatně výdělečně činné, pokud k tomu nepotřebují zvláštní oprávnění. Často si vydělávají jako roznašeči či pouliční prodejci novin nebo právě jako prostitutky či prostituti.

Podle exministra vnitra a šéfa poslaneckého klubu FPÖ Herberta Kickla se v poslední době silně zvýšil počet prostitutek z Číny a Nigérie a činní jsou v této oblasti prý také muži z Afghánistánu. Svobodní chtějí proto upravit příslušný zákon tak, aby v něm byla možnost výdělku prostitucí výslovně zakázána.

„Obchodníci s bílým masem, převaděči a kartely zneužívají náš azylový systém, ba co hůř: zneužívají ženy, dávají jim falešné naděje a nutí je k prostituci. S tím musí být konec,“ míní Kickl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme