Rakousko se chystá na zimní sezonu. Na Kaprunu už se lyžuje

V Rakousku se už připravují na zimní lyžařskou sezonu. Na některých ledovcích jsou už v provozu vleky, jezdit se může do minimální výšky 2900 metrů nad mořem. Z Kaprunu hlásí provozovatelé sjezdovek ideální sněhové podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování v Polských Tatrách | Foto: Martin Dorazín

„Podmínky pro lyžování jsou teď u nás skvělé. Napadl čerstvý prašan. Teplota přes den na ledovci je okolo minus čtyř až pěti stupňů Celsia. Obloha se dnes protrhala a těšíme se na dva další slunečné dny,“ informoval lyžařský instruktor na Kaprunu Thomas Kraus a dodal:

„V pondělí by pak mělo nahoře opět sněžit. Další areály v regionu, které nejsou na ledovci, zahájí provoz v závislosti na nadmořské výšce a aktuálním počasí. Například v Zell am See se chystají odstartovat sezónu na přelomu listopadu a prosince.

Naše lyžařská škola letos určitě neočekává pokles klientů, spíše naopak. Máme výhodu stoprocentní záruky sněhu, a proto se k nám jen hrnou cizinci, kteří chtějí mít jistotu sněhu, než vyrazí na hory.“

Jan Prokeš, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme