Rakouský velkovýrobce respirátorů čelí podezření, že vydával čínské výrobky za lokální

Řada rakouských obchodů stahuje z prodeje respirátory FFP2, a to kvůli skandálu tamního výrobce Hygiene Austria. Firma čelí podezření, že při výrobě zdravotnických pomůcek podváděla a výrobky původem z Číny vydávala za rakouské. Požadovala za ně také vyšší cenu.

Od stálého zpravodaje Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé nákupy roušek a respirátorů ministerstvem zdravotnictví vzbuzovaly pochybnosti (ilustrační foto)

Ochranné pomůcky mají potřebnou certifikaci, ale není jasný jejich přesný původ (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Kombinace bílé a červené na respirátorech FFP2 má znázorňovat rakouské národní barvy. Alespoň je tomu tak u zdravotnických pomůcek s logem společnosti Hygiene Austria. Rakouský velkovýrobce ale teď čelí podezření, že jen přebaloval respirátory dovezené z Číny.

Dražší neznamená lepší, klíčové je označení FFP a logo certifikátu. Jak si vybrat správný respirátor?

Číst článek

Jejich respirátory začaly v předešlých hodinách stahovat ze svých pultů velkoobchody Spar, Rewe, Hofer nebo DM. Není to proto, že by nebyly účinné, jak všechny zmíněné značky uvádějí. Ochranné pomůcky mají potřebnou certifikaci, ale není jasný jejich přesný původ, a proto je raději nabízet dočasně nechtějí.

Policie ve společnosti podnikla už několik razií. Hygiene Austria nicméně odmítá, že by ve svých továrnách přebalovala čínské výrobky, označovala je za rakouské, a proto za ně také požadovala vyšší cenu.

Firma týdně produkuje zhruba 12 milionů respirátorů.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme