V Rakousku zůstává stále několik stovek domácností bez proudu, uzavřené jsou i některé silnice

V noci na středu postihlo část Rakouska husté sněžení, kvůli kterému zůstávají stále stovky domácností bez elektřiny. Uzavřeno je ve čtvrtek také několik škol. Protože hrozí lavinové nebezpečí, byly uzavřeny i některé tyrolské silnice.

Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle meteorologů sněhovná pokrývka v Rakousku o víkendu ještě přibude. | Foto: Tereza Matoušová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejproblematičtější situace je ve východotyrolském údolí Defereggen, kde je bez proudu 1800 domácností. Energetici nicméně předpokládají, že se během dne dodávky podaří obnovit. V údolí je ale komplikovaná situace na silnicích, které jsou uzavřeny kvůli riziku pádu lavin. Na kritická místa se proto technici vydají v helikoptérách.

V tyrolském Söldenu se zřítila lavina, dva lidé zemřeli. Varovný systém nefungoval, je ještě před sezonou

Číst článek

Vrtulníky chtějí energetici použít i k odstranění sněhu z větví nad některými částmi vedení, aby předešli jejich zlomení a pádu na dráty. Očištění stromů vírem z rotorů helikoptér je podle údržbářů nutné, neboť na pátek a sobotu předpovídají meteorologové další sněžení.

Ze středečních rozmarů počasí se ještě vzpamatovávají také Korutany, kde v okrese Spittal nad Drávou zůstaly uzavřené tři školy. Ostatní vzdělávací ústavy, které ve středu musely vyhlásit kvůli sněhové kalamitě nucené prázdniny, výuku obnovily. Z vyučování jsou ale dál omluveny děti z regionů, pro které by cesta do školy byla nebezpečná.

Na pomezí Tyrolska a Korutan v okolí Iselsbergu zůstává uzavřen silniční tah B107, který je znám jako Großglocknerská vysokohorská silnice. Podle agentury Austria Press Agency je možné očekávat její zprovoznění odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme