‚Po lítosti nebylo ani stopy.‘ V Rakousku odsoudili Syřana k 15 letům vězení za uškrcení expřítelkyně

Dvacetiletý syrský žadatel o azyl byl ve čtvrtek odsouzen k 15 letům vězení za uškrcení šestnáctileté Rakušanky v dolnorakouském Vídeňském Novém Městě (Wiener Neustadt) letos v lednu. Soud ho zároveň poslal do ústavu pro duševně narušené delikventy. Rozsudek není pravomocný, neboť obhájce oznámil, že jeho klient se odvolá, uvedla agentura APA.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný podle APA vzal rozsudek na vědomí bez pohnutí. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mladík se zjevně nedokázal smířit s tím, že po vztahu trvajícím půldruhého roku ho dívka loni v létě opustila. Syřan, který pobývá v Rakousku pět let, už loni v prosinci čelil trestnímu oznámení kvůli sexuálnímu obtěžování a ublížení na zdraví. Poškozenou byla stejná dívka. Její tělo nakonec v lednu několik lidí našlo pohozené v křoví v místním parku a přikryté listím a větvemi.

Rychlejší vyhošťování i konec chaosu ve Středomoří. Jak chtějí země EU přerozdělovat migranty?

Číst článek

Pouze třídenní proces ve čtvrtek skončil vynesením nejvyššího možného trestu. Mladík byl usvědčen mimo jiné z vraždy, ublížení na těle a ze sexuálního obtěžování. Případ vyvolal v Rakousku značné pobouření.

„Po lítosti nebylo ani stopy,“ konstatoval soudce Kurt Weisgram, když zdůvodňoval maximální trest. Obžalovaný podle APA vzal rozsudek na vědomí bez pohnutí.

Soudní psychiatr Manfred Walzl u mladíka diagnostikoval kombinovanou poruchu vývoje osobnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme