Rakousko trvá na sedmiletém zákazu zaměstnávání cizinců v EU

Rakousko trvá na stanovení sedmileté přechodné lhůty na ochranu vlastního trhu práce po rozšíření Evropské unie. Spolkový kancléř ale připustil, že by se tato lhůta mohla aktuálně zkrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolkový kancléř Wolfgang Schüssel prohlásil dnes v televizním publicistickém pořadu Pressestunde, že nelépe bude zvolit flexibilní model přechodného období. Připustil, že například Rakousko a Německo sice trvá na sedmi letech, ale obě země mohou po uplynutí dvou let situaci přehodnotit a délku zákazu zaměstnávání cizinců aktuálně zkrátit.

Na námitku žurnalistů, že Rakousko má už dnes naprostý nedostatek řemeslníků a uvítalo by pracovní síly ze zahraničí, Wolfgang Schüssel řekl, že země si musí vychovat vlastní odborníky. Zdůraznil, že nedostatek řemeslníků je v celé Evropě a nebylo by férové odčerpávat je východním státům. Rakousko proto zdvojnásobí dosavadní počet vlastních učňů a na vzdělávání mladých lidí vláda vyčlenila 15 miliard šilinků.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme