V Rakousku zadrželi možného pomocníka atentátníka z Vídně, podle prokuratory o útoku věděl předem

Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom v sobotu deník Kronen Zeitung a agentura APA.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě útoku ve Vídni | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Kronen Zeitung napsal, že dotyčného zadrželi už v pátek ráno příslušníci speciální zásahové jednotky Cobra ve vídeňském bytě jeho rodičů. APA k tomu s odvoláním na dobře informované policejní zdroje dodala, že se jedná o 21letého Rakušana egyptského původu. Prokuratura předpokládá, že byl zapojený do přípravy útoku, nebo o tom přinejmenším věděl. Stíhá ho proto pro spojení s terorismem, poznamenala agentura.

Dvacetiletý Kujtim Fejzulai zavraždil 2. listopadu v centru Vídně čtyři lidi a přes dvě desítky osob zranil. Měl rakouské občanství a jeho rodiče pocházejí z albánské menšiny v Severní Makedonii. Policie ho při útoku zastřelila. V roce 2018 se Fejzulai pokusil dostat do Sýrie a připojit se tam k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Kvůli tomu byl odsouzen za terorismus. V prosinci 2019 byl ale podmínečně propuštěn s tím, že se zúčastní programu deradikalizace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme