V Rakousku se srazily vlaky. Nehodu nepřežila jedna žena, 22 lidí se zranilo

Na jihu Rakouska se srazily dva osobní vlaky. Jedna žena při nehodě zahynula, 22 lidí se lehce zranilo. Mezi zraněnými jsou také tři děti. Informovala o tom na twitteru rakouská policie. Jedna souprava při srážce vykolejila. Příčina neštstí není známa.

Vídeň (Aktualizováno: 18:15 12. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak EuroCity se na cestě ze Štýrského Hradce do západoněmeckého Saarbrückenu srazil s regionálním vlakem. K nehodě došlo kolem 12.45 SEČ na nádraží v obci Niklasdorf, která leží asi čtyřicet kilometrů severozápadně od Štýrského Hradce.

Podle údajů policie srážka zjevně nastala v oblasti výhybek, kde se vlaky navzájem přibližují. Obě soupravy se podle fotografií z místa srazily z boku. Nejvíce poškozený byl vagon v přední části vlaku EuroCity, u kterého byla zničena kompletní řada oken.

Jedna žena při nehodě zahynula. K národnosti nebo věku oběti, která podle policie zjevně seděla ve vlaku EC216 do Saarbrückenu, policie nesdělila žádné podrobnosti.

„Nejdříve musí být jednoznačně objasněna totožnost a musejí být informováni příbuzní," řekl podle agentury APA policejní mluvčí. Tělo mrtvé pasažérky bude na základě žádosti státního zastupitelství podrobeno pitvě.

Srážka dvou osobních vlaků v rakouském Niklasdorfu | Zdroj: Reuters

Dvaadvacet lidí převezli záchranáři do okolních nemocnic. Stav některých z nich je podle agentury APA vážný. České ministerstvo zahraničí sdělilo, že mezi zraněnými nejsou žádní Češi. Záchranáři z vlaků vyprostili dohromady kolem 60 cestujících a členů vlakového personálu.

Soustrast příbuzným oběti vyjádřil i rakouský kancléř Sebastian Kurz. „Myslím na rodiny a přátele oběti. Všem zraněným přeji brzké uzdravení. Mnoho díků všem silám, které pomáhaly na místě!" napsal kurz na twitteru.

Úsek trati mezi Niklasdorfem a městem Leoben byl uzavřen a mezi městy Bruck a Leoben byla zavedena náhradní doprava. Rozsah škod zatím nebylo možno určit.

Srážka dvou osobních vlaků v rakouském Niklasdorfu | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme