Rakousko začalo na hranici s Maďarskem stavět základy 'protimigračního' plotu

Rakousko začalo budovat základy, na kterých by mohl být rychle vztyčen plot pro zastavení migrantů, kteří by do země přicházeli z Maďarska. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Země však zatím stále nerozhodla, zda nakonec ke stavbě plotu přistoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakousko začalo u města Nickelsdorf stavět základy pro plot, který by měl případně zabránit průchodu migrantů | Foto: Reuters

Základy pro plot vznikají u města Nickelsdorf podél zhruba 1,8 kilometru dlouhého úseku rakousko-maďarské hranice. Dělníci zapouštějí do země takzvané zemní kotvy, na kterých by mělo být možné rychle vztyčit nadzemní tyče plotu.

V místech, kde vznikají základy pro plot, loni na podzim přicházely do Rakouska stovky tisíc migrantů, kteří do střední Evropy přišli po takzvané balkánské cestě a z nichž velká část směřovala dál do Německa.

Vídeň, která se zpočátku stavěla k příchodu uprchlíků vstřícně, za poslední rok změnila svůj postoj a nyní podporuje uzavření hranic na balkánské cestě a jejich přísnější ochranu.

V Rakousku loni požádalo o azyl zhruba 90 tisíc lidí. Pro letošní rok země určila horní hranici 37 500 žadatelů o azyl, nad kterou už nebude nikoho přijímat.

Do konce srpna podalo žádost 26 400 lidí a podle úřadů zatím nelze odhadnout, zda se maximální počet do konce roku naplní, nebo ne.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme