Rakušan skrýval obrovský arzenál. ‚Munice by nám vystačila na rok,‘ řekl šéf místních policistů

Policie našla ve sklepě pětašedesátiletého Rakušana na severu země obrovský arzenál zbraní. Jde o největší množství odhalených zbraní za několik desetiletí, napsala v pondělí agentura APA. Muž, kterého udala jeho bývalá milenka, by svými zbraněmi mohl na rok zaopatřit policii Horních Rakous, prohlásil šéf zemského policejního ředitelství Andreas Pilsl.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pilsl doplnil, že jeho podřízení zajistili milion kusů munice, která by stačila na zaopatření „policie v Horních Rakousech s 4000 muži na jeden rok“. Ve sklepě policie dále našla 30 dlouhých zbraní, 40 plně automatických zbraní, 100 pistolí a revolverů a také stovku tlumičů. Částečně přitom šlo o zakázaný materiál. Muž navíc sám údajně vyráběl puškové hlavně a tlumiče hluku.

Pistole, kulomety, granátomet. Policie obvinila trojici mužů, kteří u sebe měli arzenál zbraní

Číst článek

Na důchodce policii v pátek upozornila jeho bývalá milenka, protože se ho bála. Na obviněného už byla uvalena vyšetřovací vazba.

Expřítelkyně totiž v pátek milostný poměr přiznala mužově manželce. Poté dostala strach, protože penzista se před ní zmiňoval, že zná zahraniční zabijáky a vždy u sebe nosil zbraň.

Protože na adrese bydliště podezřelého v okrese Freistadt nedaleko českých hranic byl hlášen jeden případ onemocnění covid-19, vyrazila na místo zásahová jednotka s příslušným ochranným vybavením.

Důchodce, který má zbrojní pas, zbraně sbíral 20 let. Hodnotu jeho arzenálu odhadla policie na 300 000 eur (přes osm milionů korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme