Rakouskou FPÖ povede Reichhold

Rakouská krajně pravicová strana Svobodných má nového předsedu. Na mimořádném sjezdu FPÖ se jím stal jediný kandidát na tento post, ministr dopravy Mathias Reichhold. Důvěru mu dalo 92 procent delegátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mathias Reichhold | Foto: ČTK/AP

Jak hlásí zpravodajka Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, projev nového lídra FPÖ trval tři čtvrtě hodiny. Vyzval v něm všechny členy k jednotnému vystupování na veřejnosti a k semknutosti. Současnou situaci, v níž se strana po značné interní turbulenci nachází, komentoval slovy: Jsme momentálně ve sklepě, ale stojíme už ve výtahu směřujícím nahoru.

Mathias Reichhold vyslovil respekt, uznání a slova díků nepřítomnému Jörgu Haiderovi, který se sjezdu nezúčastnil, údajně kvůli pracovním povinnostem v Korutanech.

Cílem Svobodných podle nového šéfa není odchod do opozice; chtějí nadále vládnout. Vstoupit s nimi do koalice je ale ochoten jen lidovec Wolfgang Schüssel. Sociální demokraté a Zelení účast FPÖ ve vládě zásadně odmítají.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme