Rakouský deník zavedl bojkot politiků, kvůli korupčním skandálům

Celý týden bez politických článků se rozhodly vydržet regionální noviny v jihorakouských Korutanech. Až do neděle vyhlásil deník bojkot jakýchkoli vyjádření politiků, a to rakouských i zahraničních. Volné místo na stránkách prý redakce věnuje obyčejným čtenářům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výběr z denního tisku, noviny | Foto: Tomáš Vodňanský

K netradičnímu bojkotu politiků sáhly noviny Kärtner Tageszeitung v době, kdy se Rakušané prakticky dennodenně dozvídají o dalších a dalších korupčních skandálech. V rakouském parlamentu momentálně funguje vyšetřovací výbor, který má nejzávažnější kauzy prošetřit.

Desítky milionů eur měly protékat spletitou sítí politiků, lobbistů a firem. Rakouská vláda proto ve spěchu připravuje balík protikorupčních zákonů.

Korutanský deník svůj bojkot doplnil i grafickou kampaní. Na plakátu jsou politici s přelepenými ústy. Kromě rakouských tváří je tam třeba i francouzský prezident Sarkozy nebo německá kancléřka Merkelová.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme