Rakouský ministr: Vlna kriminality po otevření hranic nehrozí

Rakouský ministr vnitra Günther Platter se snaží rozptýlit obavy lidí z rozšíření schengenského prostoru. Většina Rakušanů se bojí, že po zrušení hraničních kontrol poroste kriminalita. Platter ale jejich obavy odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola na hranicích | Zdroj: ČTK

Ministr Platter dnes opětovně prohlásil, že Rakousko zůstane i nadále jednou z nejbezpečnější zemí světa. Zdůraznil, že také okolní státy jako například Česká republika, Maďarsko, Slovinsko a další mají k dispozici ty nejlepší přístroje a dostatek hraničního personálu.

Obojí má zabránit pronikání kriminálních živlů. Přispěje k tomu i zavedení společného informačního a pátracího systému a v neposlední řadě také policejní a vojenská ostraha, která i nadále zůstává poblíž rakouských hranic.

Obava, že po rozšíření takzvaného schengenského prostoru postihne Rakousko vlna kriminality, je v alpské republice skutečně velmi rozšířená. Nejnovější průzkum veřejného mínění ukázal, že nárůstu kriminality se v souvislosti se Schengenem obává 75 procent Rakušanů a 58 procent jich rozšíření úplně odmítá.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme