Rakouský týdeník News rozebírá názory rakouské vládní strany

Rakouský týdeník News přinesl ve nejnovějším vydání dvoustránkový rozbor názorů věnovaných česko-rakouskému sporu ohledně Temelína. Nejvyšší představitelé Rakouska sice opakovaně zdůrazňují, že v žádném případě nebudou vetovat kvůli Temelínu uzavření kapitoly energetika, vládní koaliční strana Svobodných hovoří zcela odlišně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco vicekancléřka Ries Passerová se vyjadřuje sice ve stejném duchu jako Haider, ale opatrněji, generální sekretář jejich strany Gerhard Fallend hovoří jasně: "Potřebujeme veto vůči Temelínu, Češi žádné jiné řeči nerozumí." Představitel zelených profesor Van der Belen naopak staví na finanční nabídce České republice, která by mohla umožnit odstavení elektrárny. Představuje si založení fondu, do kterého by jen Rakousko přispělo 25 miliardami šilinků. Na námitku, že je příliš pozdě takto uvažovat, řekl: "Na to učinit něco správného, není nikdy pozdě."

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme