Rakouští lékaři měli v šedesátých letech dělat pokusy na dětech

V Rakousku mají nový nemocniční skandál. Někdejší chovanec dětského domova tvrdí, že v šedesátých letech dělali vídeňští lékaři pokusy na dětech. Snažili se tak vyvinout nové léky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňský palác Wilhelminenberg, ve kterém docházelo v době, kdy byl dětským domovem, k opakovanému znásilňování dětí | Zdroj: Reuters

Dnes třiašedesátiletý muž tvrdí, že na psychiatrickém oddělení univerzitní vídeňské kliniky úmyslně infikovali dětské pacienty malárií. On sám tam prý byl jako šestnáctiletý chlapec celý měsíc hospitalizován.

Informace šokují veřejnost i odborníky, podle kterých je nelze potvrdit ani vyvrátit. Písemná dokumentace už neexistuje. Experti doufají, že se jim podaří navázat kontakt se zaměstnanci nemocnice z tehdejší doby.

Na konci minulého roku otřásl Rakouskem skandál se zneužíváním dětí ve Vídeňském dětském domově. V 70. letech tam zaměstnanci své chovance organizovaně a dlouhodobě znásilňovali. Mnohé děti na následky znásilnění zemřely.

Nyní vychází najevo, že už v roce 1974 existovala odborná studie, popisující děsivou situaci v rakouských dětských domovech. Přirovnávala je k dětským věznicím. Město Vídeň však tehdy žádné důsledky nevyvodilo.

Igor Maňour, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme