Rakouští odpůrci atomu chtějí opět zablokovat hraniční přechody

Rakouští odpůrci atomu chtějí opět zablokovat hraniční přechody s Českou republikou. Podle deníku Die Presse připravují aktivisté z Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí blokádu přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K protestu by mělo dojít v pátek 27. dubna. Hornorakouská iniciativa už dříve dala najevo, že odstupuje od dohody z Melku. Tu uzavřeli loni v prosinci premiér Miloš Zeman a rakouský kancléř Wolfgang Schüssel. Dokument zaručoval ukončení blokád, pokud česká strana vypracuje podklady k prověrce vlivu Temelína na životní prostředí. Po úterním zveřejnění těchto materiálů je ale hornorakouští aktivisté označili za nedostačující.

Na prvním oficiálním jednání hejtmanů Budějovického kraje a Horních Rakous Jana Zahradníka a Josefa Pühringera se ale hovořilo o tom, že série blokád hraničních přechodů zřejmě skončí. Ve středu by se proto měli sejít zástupci Horních Rakous s nevládními protitemelínskými organizacemi a dohodnout další postup. Hejtman Budějovického kraje Jan Zahradník na oznámení o dalších blokádách zatím reagovat nechce. Vyčká na oficiální informaci.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme