Rakouští odpůrci atomu chtějí opět zablokovat hraniční přechody

Rakouští odpůrci atomu chtějí opět zablokovat hraniční přechody s Českou republikou. Podle deníku Die Presse připravují aktivisté z Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí blokádu přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K protestu by mělo dojít v pátek 27. dubna. Hornorakouská iniciativa už dříve dala najevo, že odstupuje od dohody z Melku. Tu uzavřeli loni v prosinci premiér Miloš Zeman a rakouský kancléř Wolfgang Schüssel. Dokument zaručoval ukončení blokád, pokud česká strana vypracuje podklady k prověrce vlivu Temelína na životní prostředí. Po úterním zveřejnění těchto materiálů je ale hornorakouští aktivisté označili za nedostačující.

Na prvním oficiálním jednání hejtmanů Budějovického kraje a Horních Rakous Jana Zahradníka a Josefa Pühringera se ale hovořilo o tom, že série blokád hraničních přechodů zřejmě skončí. Ve středu by se proto měli sejít zástupci Horních Rakous s nevládními protitemelínskými organizacemi a dohodnout další postup. Hejtman Budějovického kraje Jan Zahradník na oznámení o dalších blokádách zatím reagovat nechce. Vyčká na oficiální informaci.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme