Rakouští odpůrci Temelína se zlobí na Verheugena

Evropský komisař pro rozšíření Günter Verheugen rozzlobil odpůrce atomu u našich jižních sousedů. Během své včerejší návštěvy Vídně se totiž nepostavil proti jaderné elektrárně Temelín, jak aktivisté očekávali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí vídeňská zpravodajka Českého rozhlasu Marie Woodhamsová, jihočeská elektrárna je stále v centru pozornosti rakouských médií. Přinejmenším roční odstávku JETE předpovídá v dnešním vydání vídeňský Kurier. Autor celostránkového článku se odvolává na názor hlavního inženýra Jiřího Tyce, odpovědného za reaktorový blok. Podle něj je prý nynější dvouměsíční odstávka názorem politiků. Ve srovnání s elektrárnami ve Spojených státech však prý práce na jemném ladění a synchronizaci turbíny trvají 12 až 15 měsíců. Deník také připomíná slova rakouského ministra životního prostředí Wilhelma Molterera, pro nějž je současné odstavení elektrárny potvrzením obav jejích odpůrců.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme