Rakouští Zelení ohlásili podzimní ofenzívu proti Temelínu

V rámci nové ofenzívy plánují přenést svůj boj proti jihočeské jaderné elektrárně na evropskou úroveň. Šéf poslanecké frakce Zelených v hornorakouském sněmu oznámil, že už příští týden ve Štrasburku povede řadu rozhovorů s cílem dosáhnout odstavení Temelína za mezinárodní finanční pomoci poskytnuté České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle vídeňské zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové chtějí Zelení místo blokád, demonstrací a hrozeb svůj boj proti Temelínu přenést na úroveň politickou. Jak řekl na dnešní tiskové konferenci v Linci předseda poslanecké skupiny Zelených v zemském parlamentu Rudi Anschober, sám povede už příští týden ve Štrasburku "protimelínské lobbovací rozhovory" s poslanci Evropského parlamentu a pracovníky Evropské komise. Podzimní ofenzíva Zelených proti jihočeské elektrárně sleduje přenesení protestů, ale i důležitých rozhodování na evropskou úroveň. Cílem je dosáhnout trvalého uzavření temelínské elektrárny za nejrůznější politické a finanční podpory poskytnuté České republice.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme