Rakouští Zelení ohlásili podzimní ofenzívu proti Temelínu

V rámci nové ofenzívy plánují přenést svůj boj proti jihočeské jaderné elektrárně na evropskou úroveň. Šéf poslanecké frakce Zelených v hornorakouském sněmu oznámil, že už příští týden ve Štrasburku povede řadu rozhovorů s cílem dosáhnout odstavení Temelína za mezinárodní finanční pomoci poskytnuté České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle vídeňské zpravodajky Radiožurnálu Marie Woodhamsové chtějí Zelení místo blokád, demonstrací a hrozeb svůj boj proti Temelínu přenést na úroveň politickou. Jak řekl na dnešní tiskové konferenci v Linci předseda poslanecké skupiny Zelených v zemském parlamentu Rudi Anschober, sám povede už příští týden ve Štrasburku "protimelínské lobbovací rozhovory" s poslanci Evropského parlamentu a pracovníky Evropské komise. Podzimní ofenzíva Zelených proti jihočeské elektrárně sleduje přenesení protestů, ale i důležitých rozhodování na evropskou úroveň. Cílem je dosáhnout trvalého uzavření temelínské elektrárny za nejrůznější politické a finanční podpory poskytnuté České republice.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme