Rakušané budou zítra opět protestovat na hranicích

Rakouští odpůrci atomu opět mobilizují síly. Na hraničním přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště se zítra chystají protestovat proti neprůhledným praktikám kolem provozu jaderné elektrárny Temelín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na hranicích s Českou republikou byla už před několika dny naplánována. Kvůli současnému odstavení turbíny a úniku stovek litrů oleje, jak tu informují masmédia, však bude zítřejší shromáždění důraznější. Mluvčí hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer řekl Českému rozhlasu, že ještě neví, zda dojde i k blokádám hranic. „Nová porucha na temelínské elektrárně není uklidňují," poznamenal. Kritizoval také skutečnost, že tiskové agentury ani ekologické organizace nebyly o nehodě informovány.

Čeští ekologičtí aktivisté z hnutí Calla se ke svým kolegům z Rakouska nepřidají. Jak uvedl předseda akčního výboru spolku Josef Neumüller, akce by mohla přerůst v další blokádu hranice. Podle Edvarda Sequense z budějovického sdružení Calla však nejsou blokády účinné a jsou zneužívané k nacionalistickým cílům obou států.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme