Rakušané budou zítra opět protestovat na hranicích

Rakouští odpůrci atomu opět mobilizují síly. Na hraničním přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště se zítra chystají protestovat proti neprůhledným praktikám kolem provozu jaderné elektrárny Temelín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na hranicích s Českou republikou byla už před několika dny naplánována. Kvůli současnému odstavení turbíny a úniku stovek litrů oleje, jak tu informují masmédia, však bude zítřejší shromáždění důraznější. Mluvčí hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer řekl Českému rozhlasu, že ještě neví, zda dojde i k blokádám hranic. „Nová porucha na temelínské elektrárně není uklidňují," poznamenal. Kritizoval také skutečnost, že tiskové agentury ani ekologické organizace nebyly o nehodě informovány.

Čeští ekologičtí aktivisté z hnutí Calla se ke svým kolegům z Rakouska nepřidají. Jak uvedl předseda akčního výboru spolku Josef Neumüller, akce by mohla přerůst v další blokádu hranice. Podle Edvarda Sequense z budějovického sdružení Calla však nejsou blokády účinné a jsou zneužívané k nacionalistickým cílům obou států.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme