Rakušané letos dávají přednost domácím jezerům před mořem. Kvůli počasí i plným dálnicím

Jezera namísto moře - to je hit letošního léta v sousedním Rakousku. A také možná inspirace pro dovolenou mnoha turistů z Česka. Do Alp se totiž nemusí jezdit jen na lyže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na jezero Wörthersee | Foto: Vojtěch Berger

Rakousko je zemí krásných hor a jezer. Říká se, že přírodními vodnímu plochami je doslova poseto.

Řada z nich má kvalitu pitné vody, a tak se přímo nabízí otázka, proč těchto krásných jezer v horkém létě nevyužít. Navíc bez nutnosti urazit stovky kilometrů na přeplněných dálnicích.

Právě proto hodně lidí změnilo o letošních prázdninách své plány, mnohdy i na poslední chvíli, a místo cesty do Chorvatska nebo Itálie si vybrali některé z mnoha rakouských jezer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rakušané letos dávají přednost domácím jezerům před mořem. Všimla si toho spolupracovnice ČRo ve Vídni Marie Woodhamsová

Díky současnému počasí neodrazuje návštěvníky ani teplota vody. Jezera jsou neobvykle vyhřátá, například Klopeiner See v Korutanech dokonce až na 28 stupňů.

A největší korutanské jezero Wörthersee skýtá i téměř přímořskou atmosféru. Na své si tam přijdou nejen milovníci koupání, ale i potápěči, jachtaři nebo rybáři.

Pokud jde o finance, v menších rodinných penzionech se dá vždy sehnat kvalitní ubytování za solidní ceny od 20 eur za osobu a noc. Pobyt na březích jezera je samozřejmě zdarma.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme