Berlínská prokuratura zastavila vyšetřování zpěváka skupiny Rammstein pro nedostatek důkazů

Berlínská prokuratura v úterý oznámila, že zastavila vyšetřování zpěváka skupiny Rammstein Tilla Lindemanna kvůli podezření ze sexuálních deliktů. Podle státních zástupců se nepodařilo shromáždit důkazy, že by Lindemann měl nedobrovolný pohlavní styk se ženami, informovaly agentura DPA a AFP. Nejméně jedna žena v uplynulých měsících tvrdila, že odmítla se zpěvákem sex a následně se ocitla v jeho ložnici, aniž by věděla, jak se tam dostala.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rammstein

Rammstein | Foto: Fotobanka Profimedia

„Vyhodnocení dostupných důkazů… a výslech svědků neumožnily určit, že stíhaný měl pohlavní styky se ženami bez jejich souhlasu,“ cituje agentura AFP rozhodnutí berlínské prokuratury.

Další skandál kapely Rammstein. Po Lindemannovi čelí obvinění ze znásilnění i klávesák Flake

Číst článek

V květnu jedna irská fanynka popsala tisku svou zkušenost z koncertu jedné z nejznámějších současných německých skupin ve Vilniusu. Tvrdila, že odmítla nabídku sexu s Lindemannem a později se ocitla v jeho posteli, aniž by věděla, jak se tam dostala. Vyjádřila podezření, že jí byla bez jejího svolení podána omamná látka. Podobnou situaci popsaly tisku i další ženy.

Kvůli obviněním na Lindemannovu adresu čelila supina Rammstein v řadě zemí protestům před svými koncerty. Kapela také v Německu zrušila své večírky po koncertech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme