‚Chci skončit svou kariéru.‘ Čečenský vůdce Kadyrov se chce vzdát své funkce

Obávaný autoritářský vůdce Čečenska Ramzan Kadyrov už by chtěl s vedením svého regionu, autonomní republiky na jihu Ruska, skončit. Nestojí prý ani o jinou vedoucí funkci v zemi. Podle agentury TASS to v sobotu alespoň naznačil ve zpravodajské televizní stanici Moskva 24.

Groznyj Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"V Čečensku se vše děje pouze z příkazu a pod dohledem 'hlavy Čečenska' Ramzana Kadyrova."

Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Chci skončit svou kariéru jako vedoucí představitel regionu, republiky,“ prohlásil Kadyrov ve vysílání televize Moskva 24.

Vrah národním hrdinou. Na pohřeb Čečence, který před sedmi lety zabil ruského plukovníka, přišel i Kadyrov

Číst článek

Sdělil také, že nevidí svou budoucnost na postu šéfa některého ruského federálního ministerstva a nehodlá se ucházet o nějakou vedoucí pozici v zemi. „Nejsem člověk na takové úrovni,“ dodal podle agentury TASS.

Kadyrov, kterému je 42 let, se těší podpoře ruského prezidenta Vladimira Putina. Oficiálně je prezidentem Čečenské autonomní republiky od 5. dubna 2007.

Unesli ho v Petrohradu a chtěli zabít ‚kvůli cti‘. Pronásledování čečenských gayů nekončí ani po útěku

Číst článek

Čečenský parlament ho do funkce znovu zvolil o čtyři roky později. V roce 2016 zvítězil i v přímých prezidentských volbách, když údajně dostal 97,5 procenta hlasů.

V první čečenské válce bojoval Ramzan Kadyrov spolu s otcem Achmatem proti ruské armádě. Spolu s ním pak v roce 1999 ve druhé válce přešel do služeb Ruska.

Po ovládnutí čečenské metropole Grozného ruskou armádou se Achmat Kadyrov stal šéfem čečenské administrativy a posléze prezidentem. V roce 2004 byl zavražděn při atentátu a moc po něm v Čečensku fakticky hned převzal syn Ramzan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme