Rasové nepokoje na severu Anglie

Rasové nepokoje pokračovaly v noci na dnešek ve městě Oldham na severozápadě Anglie. Při potyčkách mezi výtržníky a policií bylo během víkendu zraněno asi 30 lidí, nejméně 25 výtržníků bylo zatčeno. Policie musela zasahovat proti bělošským a asijským skupinám, které po sobě házely cihly, demolovaly zaparkované automobily a rozbíjely výlohy restaurací. Policie má prý už situaci pod kontrolou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořádkové síly nasadily proti výtržníkům vrtulníky se světlomety, aby ohniska nepokojů rychle lokalizovaly. V Oldhamu, kde žijí obyvatelé několika národností, v poslední době sílí etnické napětí a dochází tam k rasovým nepokojům.

Nové nepokoje v Oldhamu na severovýchodním předměstí Manchsteru propukly zhruba 24 hodin po prvních násilnostech. Tentokrát výtržníci asijského původu zaútočili zápalnými lahvemi na redakci místního listu Oldham Evening Chronicle, a to po obvinění že tyto noviny nevěnovali dostatečnou pozornost asijským obětem rasově motivovaných incidentů.

Když výtržníci podpálili barikády z nábytku a pneumatik, byly v akci stovky příslušníků pořádkové policie Nepokojů se zúčastnili jak výtržníci asijského původu, tak běloši. Jejich skupiny dosáhly počtu 200 osob. Situace se uklidnila kolem čtvrté hodiny ranní, kdy se davy rozešly. Podle informací policie bylo zatčeno 7 bílých výtržníků a 5 mladíků asijského původu.

Markéta Kaclová, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme