Rasový útok na romskou rodinu na Slovensku

Slovenská policie prý potvrdila rasový motiv srpnového útoku na romskou rodinu v Žilině, při kterém zahynula 50letá matka osmi dětí Anastázie Balážová. Informovalo o tom soukromé rádio Twist s tím, že dva ze čtyř obviněných se už k činu přiznali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pachateli útoku na romskou rodinu v Žilině zřejmě byli Peter B. ze Žiliny, Pavel H. ze Žiliny a Rom Pavol K. ze Šaly. Po čtvrtém, Mariánovi F. ze Žilinské Lehoty, policie stále pátrá. Dva z útočníků se podle policie k trestnému činu již přiznali.

K útoku na rodinu Balážových došlo 20. srpna v půl čtvrté ráno, kdy tři maskovaní muži s baseballovými pálkami násilím vnikli do domu a začali bít spící děti. Jejich matku, kterou vzbudil křik, jeden z útočníků udeřil baseballovou pálkou do hlavy. Zraněním za dva dny podlehla. Čtyřka útočníků se prý chtěla pomstít za údajný útok Romů na jejich kamaráda. Rodina Balážových byla vybrána náhodně, protože jejich dům byl první při cestě a svítilo se v něm.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme