Ratko Mladič je podle Haagského tribunálu v Srbsku

V srbské metropoli jedná hlavní žalobce haagského Mezinárodního tribunálu pro zločiny v bývalé Jugoslávii Serge Brammertz. Podle jeho přesvědčení jsou poslední dva Srbové, obvinění z válečných zločinů, generál Ratko Mladič a Goran Hadžič přímo v Srbsku. Srbsko podle Brammertze nespolupracuje plně s mezinárodním tribunálem, dokud jsou oba obvinění na svobodě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní tribunál v Haagu

Soudní tribunál v Haagu | Foto: Česká televize

V Srbsku se hlavního žalobce z Haagu Serge Brammertze snaží tamní politici, úředníci i policisté přesvědčit o opaku, tedy že příslušné srbské orgány spolupracují.

"Pro nás je důležité, aby žalobce řekl, že Srbsko podniká všechny možné kroky, aby oba stíhané zadržela. Pokud se tak vyjádří a já upřímně doufám, že ano, pak existuje naděje na dobré hodnocení," uvedl ředitel kanceláře pro spolupráci s Haagským tribunálem Dušan Ignjatovič.

Na hodnocení žalobce Brammertze do značné míry závisí, jestli Evropská unie odmrazí Dohodu o stabilizaci a přidružení k EU, kterou blokuje Nizozemsko.

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme